ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Przetargi

Pobierz dane XML Zamówienie publiczne: WRG.271.4.2015 - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań inwestycyjnych w zakresie przebudowy dróg wraz z odwodnieniem i oświetleniemDrukuj informację Zamówienie publiczne: WRG.271.4.2015 - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań inwestycyjnych w zakresie przebudowy dróg wraz z odwodnieniem i oświetleniem

Szczegóły informacji

WRG.271.4.2015 - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań inwestycyjnych w zakresie przebudowy dróg wraz z odwodnieniem i oświetleniem

Status: unieważniony

Tryb: przetarg nieograniczony

Rodzaj zamówienia: Usługi

Zamawiający: Gmina Międzyrzecz

Finansowanie: środki własne

Nr UZP: 205482 - 2015

Termin składania ofert / wniosków: 2015-08-19 14:15:00

Termin otwarcia ofert / wniosków: 2015-08-19 14:30:00

Ogłoszono dnia: 2015-08-11 przez Katarzyna Szadkowska

Treść:

Międzyrzecz, 11.09.2015 r.
Sygnatura akt: WRG.271.4.2015
 
INFORMACJA O UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA
 
prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań inwestycyjnych w zakresie przebudowy dróg wraz z odwodnieniem i oświetleniem”.
 
Nazwa zamawiającego: GMINA MIĘDZYRZECZ
                                                   UL. RYNEK 1
                                                   66-300 MIĘDZYRZECZ
REGON 210966846
NIP 596-000-65-53
TELFON 095 7426930    FAX 095 7420228
 
                Zawiadamiam o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 6 Pzp, z uwagi na wystąpienie istotnej zmiany okoliczności powodującej, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 3 oferty:
  
Nr oferty
Nazwa i adres wykonawcy
Cena brutto
Termin wykonania
1
MS Biuro Projektowe Michał Sroka , ul. Borowa 4, 62-200 Gniezno
48 462,00 zł
20.12.2015 r.
2
GIFK InterPROJEKT sp. z o.o.,
ul. Podmiejska 21A, 66-400 Gorzów Wlkp.
92 250,00 zł
15.12.2015 r.
3
TMG Tomasz Grześkowiak,
ul. Geodetów 43/7, 65-339 Zielona Góra
99 630,00 zł
11.12.2015 r.
 
 
                W dniu 10.09.2014 r. do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo z Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pismo stanowi odpowiedź  na prośbę Zastępcy Burmistrza, wystosowaną w dniu 07.09.2015 r. o przedstawienie informacji na temat terminów naborów wniosku w sprawie uzyskania pomocy finansowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz czy w ramach konkursów będzie możliwe złożenie wniosku aplikacyjnego w trybie „zaprojektuj-wybuduj”. Z treści przedmiotowego pisma wynika, iż dopuszczona jest formuła zaprojektuj-wybuduj. Ponadto z treści projektu Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycje w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wynika, iż konkursy o przyznanie pomocy na modernizację dróg lokalnych ogłoszone będą w roku 2015. Jednym z planowanych załączników do wniosku aplikacyjnego jest dokumentacja projektowa wraz z zezwoleniem tj. pozwoleniem na budowę bądź brakiem sprzeciwu do zgłoszenia o zamiarze budowy oraz wykonywania robót budowlanych nie objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę. Z uwagi na fakt, iż gmina Międzyrzecz na podstawie planowanej do wykonania przedmiotowej dokumentacji projektowej zamierza złożyć wniosek aplikacyjny o pozyskanie pomocy istnieje obawa, że gmina Międzyrzecz na podstawie planowanej do wykonania dokumentacji projektowej nie uzyska w tym roku pozwolenia na budowę, co skutkować będzie odrzuceniem wniosku. Ponieważ w dniu 10.09.2015 r. gmina otrzymała zapewnienie, iż dopuszczalna jest formuła pozyskania środków pomocowych na realizację zadania w formule „zaprojektuj-wybuduj”, a bez uzyskania pomocy finansowej gmina nie jest w stanie zrealizować zadania to, jak wynika z art. 93 ust. 1 pkt 6 Pzp zamawiający unieważnia postępowanie w przypadku, gdy wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
W związku z tym, iż ustawa Pzp nie definiuje pojęć: interes publiczny i istotna zmiana okoliczności, zamawiający dokonując właściwej interpretacji przepisu, w odniesieniu do zaistniałej sytuacji, korzystał z orzecznictwa w tym zakresie.
Definicja interesu publicznego, do której odwołują się składy Krajowej Izby Odwoławczej, została sformułowana przez Trybunał Konstytucyjny w uchwale: W 8/96 z dnia 12 marca 1997 roku. Trybunał wskazał, że jako interes publiczny należy bez wątpienia uznawać korzyści uzyskiwane w wyniku realizacji przedsięwzięć służących ogółowi w zakresie zadań ciążących na administracji rządowej oraz samorządowej, realizowanych w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych, związanych np. z ochroną zdrowia, oświaty, kultury czy porządku publicznego. W przedmiotowym postępowaniu korzyścią niewątpliwie będzie wybudowanie i oddanie do użytku dróg wiejskich m. Bukowiec i Gorzyca. Wybudowanie drogi o utwardzonej nawierzchni z kostki betonowej wpłynie na poprawę szeregu warunków (komunikacyjnych, bytowych, bezpieczeństwa), gdyż zostanie uporządkowany ruch pojazdów i pieszych.
Interesem publicznym, w kontekście unieważnienia postępowania, jest zapobieżenie poniesieniu nowych nakładów finansowych. Jednakże należy przy tym pamiętać, że zamawiający musi dokonywać wydatków w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasady uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów, jak również w sposób umożliwiający terminową realizację zadań. W zaistniałych okolicznościach, kiedy na podstawie planowanych terminów na wykonanie dokumentacji projektowej ze względu na niemożność uzyskania w br. pozwolenia na budowę, samorząd nie będzie miał możliwości pozyskania środków pomocowych na realizację zadnia, to wykonanie „bezużytecznej” dokumentacji projektowej nie leży w interesie publicznym gminy Międzyrzecz.
Istotną zmianę okoliczności w ocenie zamawiającego stanowią przesłanki określone w piśmie od Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i to one powodują, że dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym. Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 1 grudnia 2003 r. sygn. akt V Ca 2224/03 „istotna zmiana okoliczności to kategoria obiektywna, ściśle powiązana z przedmiotem i terminem wykonania zadania objętego postępowaniem o zamówienie publiczne, która w określonych warunkach powoduje, iż dalsze kontynuowanie postępowania przetargowego narusza interes publiczny, któremu miało służyć to postępowanie”.
W interesie publicznym jest więc złożenie wniosku aplikacyjnego na realizację zadania w trybie „zaprojektuj-wybuduj” co pozwoli na oszczędne wydatkowanie środków publicznych oraz na uzyskanie interesu publicznego jakim jest realizacja przedsięwzięć służących ogółowi – w tym przypadku budowy dróg.  
Zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć wystąpienia takiej sytuacji, gdyż nie posiadał stosownej wiedzy w tym zakresie.
                W związku z powyższym postanowiono, jak na wstępie.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Międzyrzecz: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań inwestycyjnych w zakresie przebudowy dróg wraz z odwodnieniem i oświetleniem
Numer ogłoszenia: 205482 - 2015; data zamieszczenia: 11.08.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
V
zamówienia publicznego
 
zawarcia umowy ramowej
 
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Międzyrzecz , ul. Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz, woj. lubuskie, tel. 95 7426930, faks 95 7426979.
  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.miedzyrzecz.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadań inwestycyjnych w zakresie przebudowy dróg wraz z odwodnieniem i oświetleniem.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla 2 zadań inwestycyjnych: 1) Przebudowa drogi, wykonanie oświetlenia i odwodnienia w miejscowości Bukowiec gmina Międzyrzecz, 2) Przebudowa drogi, wykonanie oświetlenia i odwodnienia w miejscowości Gorzyca gmina Międzyrzecz. 2. W ramach prac projektowych należy ująć m.in.: 1) Przygotowanie wniosku oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, złożenie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę (bądź decyzji Z.R.I.D.) lub uzyskanie stosownego zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z niezbędnymi załącznikami, 2) Wykonanie dokumentacji geodezyjno - kartograficznej trasy projektowanych dróg wraz z urządzeniami towarzyszącymi (oświetlenie i odwodnienie), opracowanie map do celów projektowych oraz badań geologicznych, 3) Wykonanie niezbędnych uzgodnień z właścicielami działek w tym uzgodnień branżowych na trasie projektowanych dróg wraz z urządzeniami towarzyszącymi zgodnie z obowiązującymi przepisami, 4) Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarem robót po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym rozwiązań projektowych. Oświetlenie projektowanych dróg należy wykonać w technologii LED, 5) Wykonanie projektu stałej organizacji ruchu, 6) Opracowanie kompletu dokumentacji projektowej w formie elektronicznej (np. PDF oraz wersji edytowalnej np. DWG). 3. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla każdego zadania odrębnie powinna składać się z: 1) Projektu budowlanego - 1 egz., 2) Projektu wykonawczego - 3 egz., 3) Projektu stałej organizacji ruchu - 3 egz., 4) Przedmiaru robót - 2 egz., 5) Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót - 1 egz., 6) Kosztorysu inwestorskiego - 2 egz. UWAGA ! Ilość egzemplarzy wyszczególnionych powyżej jest ilością które Wykonawca musi przekazać Zamawiającemu i nie obejmuje egzemplarzy niezbędnych do uzyskania stosownych uzgodnień i pozwolenia na budowę (decyzji Z.R.I.D.). Dokumentacja projektowa musi zawierać w opisie wszystkie dane stanowiące podstawę do przyjętych rozwiązań projektowych. Prace projektowe muszą zostać poprzedzone wizją w terenie. 4. Zakres prac projektowo - kosztorysowych objętych niniejszym zamówieniem musi być zgodny z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa właściwymi ze względu na przedmiot dokumentacji projektowej jak również zgodny z adekwatnymi Polskimi Normami oraz aktualnymi zasadami wiedzy technicznej. 5. Na podstawie dokumentacji projektowych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia Zamawiający dokona wyboru Wykonawcy robót w trybie Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień publicznych, w związku z powyższym: 1) Wybrany wykonawca prac projektowych będzie odpowiadał za opis przedmiotu zamówienia zgodnie z ustawą o dyscyplinie finansów publicznych, 2) Zastosowane w dokumentacji rozwiązania tj. np. parametry techniczne, ekologiczne muszą być zgodne z obowiązującymi normami, Prawem budowlanym i dyrektywami Unii Europejskiej oraz obowiązującymi przepisami w zakresie realizacji przedmiotu umowy. Wykonawca zobowiązuje się uwzględnić zasady ustawy Prawo zamówień publicznych w szczególności zasadę uczciwej konkurencji. W celu właściwego opisu zastosowanych w dokumentacji projektowej produktów, materiałów i urządzeń projektowanych rozwiązań Wykonawca wskaże cechy charakterystyczne, funkcjonalne, żywotność produktu i inne ważne dla funkcjonowania projektowanych obiektów. Niedopuszczalne jest posługiwanie się znakiem towarowym, typem, marką, patentem pochodzenia, nazwą producenta itp., 3) Dokumentacja projektowa każdego zadania musi być zgodna z obowiązującymi przepisami na dzień składania jej u Zamawiającego. 6. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody poniesione przez Zamawiającego z powodu niewłaściwego sporządzenia przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego. Dochodzenie roszczeń wynikających z błędów projektowych a powodujących koszty dodatkowe na etapie realizacji inwestycji nastąpi w drodze odszkodowań z projektantem. 7. Wykonawca zobowiązuje się w terminie do 3 dni od daty otrzymania do udzielania odpowiedzi i wyjaśnień na ewentualne zapytania wykonawców, jakie mogą wpłynąć podczas ogłoszenia przetargu nieograniczonego na roboty budowlane na podstawie opracowanej przez niego dokumentacji projektowej. 8. Wykonawca dołączy do opracowanej dokumentacji projektowej pisemne oświadczenie, że dokumentacja została opracowana zgodnie z umową oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami techniczno-budowlanymi oraz że jest w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. 9. W cenie ryczałtowej zadania należy ująć wszystkie koszty niezbędne do kompletnego wykonania przedmiotu zamówienia.
II.1.5)
 
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających
  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  •  
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.22.00.00-6, 71.24.20.00-6.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
 
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 20.12.2015.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium: 1) Wykonawca jest zobowiązany wraz ze złożeniem oferty do wniesienia wadium w wysokości 1 000,00 złotych (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100), zgodnie z art. 45 ust. 6 ustawy pzp w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych; e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 - tekst jednolity z późn. zm.); 2) wadium zgodnie z art. 45. ust. 3 ustawy pzp musi być wniesione najpóźniej przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 19.08.2015 r., do godz. 14:15 Uwaga: 3) w przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, powinny one być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i winny zawierać następujące elementy: a) nazwa dającego zlecenie udzielenia gwarancji lub poręczenia (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji lub poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji lub poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib; b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją lub poręczeniem; c) kwotę gwarancji lub poręczenia; d) termin ważności gwarancji lub poręczenia; e) zobowiązanie gwaranta do bezwarunkowego i nieodwołalnego zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż: Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust 3 ustawy pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, ze nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej, Wykonawca, którego ofertę wybrano odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, Wykonawca nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy; 4) w przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy dołączyć do oferty w osobnej koszulce - nie bindować i nie zszywać z ofertą, kserokopię zaś poświadczoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty w sposób trwały (zszyta bindowana itp.). 5) wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli do podanego w ppkt 2) terminu znajdzie się ono na rachunku bankowym Zamawiającego. 6) wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu 06 2030 0045 1110 0000 0131 3280 z dopiskiem Wadium - Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. 7) wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 8) Zamawiający zwraca wadium: a) wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem ust. 11; b) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza - niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano; c) niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 9) Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy pzp, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza - Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego; 10) w przypadku wniesienia odwołania Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium wezwie Wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skierowane zostanie jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą; Uwaga: 11) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, ze nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 12) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, albo b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, albo c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
  • Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełniania warunku w postępowaniu.
  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
  • Zamawiający dokona oceny za zasadzie spełnia - nie spełnia, na podstawie złożonego wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Wykonawca musi wykazać się realizacją co najmniej 2 prac projektowych obejmujących swym zakresem budowę, przebudowę drogi o długości co najmniej 300 mb każda wraz z odwodnieniem oraz wykazać co najmniej jedną pracę projektową z zakresu oświetlenia drogowego o długości co najmniej 200 mb linii oświetleniowej potwierdzonych dowodami, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
  • III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
  • Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełniania warunku w postępowaniu.
  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
  • Zamawiający dokona oceny za zasadzie spełnia - nie spełnia, na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia. Wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającymi stosowne uprawnienia zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1049) lub odpowiadające im równoważne uprawnienia w następujących specjalnościach: 1) co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń z minimum 4-letnim doświadczeniem w projektowaniu po uzyskaniu uprawnień budowlanych do projektowania, 2) co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń sanitarnych bez ograniczeń z minimum 4-letnim doświadczeniem w projektowaniu po uzyskaniu uprawnień budowlanych do projektowania, 3) co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych bez ograniczeń z minimum 4-letnim doświadczeniem w projektowaniu po uzyskaniu uprawnień budowlanych do projektowania. Uwaga: Za uprawnienia równoważne zamawiający uzna uprawnienia budowlane zdobyte na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz uznane na zasadach określonych w ustawie o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63 poz. 394), których zakres uprawnia do pełnienia wskazanej funkcji przy realizacji przedmiotu zamówienia.
  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
  • Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełniania warunku w postępowaniu.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • określenie dostaw lub usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o dostawach lub usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie
    W wykazie należy ująć jedynie usługi, o których mowa w pkt 5.1.1 SIWZ;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1) wypełniony formularz oferty wg załącznika Nr 1 do SIWZ, 2)wypełnione i podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy pzp wg załącznika Nr 2 do SIWZ, 3) pisemne zobowiązanie, o którym mowa w pkt 5.2. SIWZ, o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp wraz z pełnomocnictwem lub innym dokumentem określającym zakres umocowania do reprezentowania podmiotu zobowiązanego, 4) pełnomocnictwo lub inny dokument określający zakres umocowania do reprezentowania Wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik Wykonawcy
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
  • 1 - Cena - 90
  • 2 - Termin realizacji - 10
IV.2.2)
 
przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona:
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy określone zostały w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.bip.miedzyrzecz.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: www.bip.miedzyrzecz.pl.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 19.08.2015 godzina 14:15, miejsce: Urząd Miejski ul. Rynek 1 66-300 Międzyrzecz pok. 201 sekretariat.
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: nie dotyczy.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
 
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miejski w Międzyrzeczu
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Katarzyna Szadkowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2015-09-11
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Katarzyna Szadkowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2015-08-11 14:25:51
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2015-08-11 14:28:19
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2015-09-11 13:32:42
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1499 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony